30 09 2013

DEMOKRATİKLEŞME PAKETİ AÇIKLANDI

DEMOKRATİKLEŞME PAKETİ  AÇIKLANDI

Kamuoyunca merakla beklendiği söylenen demokratikleşme paketi denen AKP’nin ucube paketi nihayet açıklandı .  Bugüne kadar yandaşları dışında kimseye faydası olmayan bu iktidarın paketi de beklendiği gibiydi . Sadece oy kaygısıyla hazırlandığı belli olan bu pakete ilk tepki Yunanistan’daki arkadaşım  Mike Lucas’tan geldi.  Paketiniz hayırlı olsun diye söze başladı Mr. Lucas , gerçekten senelerin özlemi ile beklediğimiz bir paketi açıkladı Sayın Başbakanınız ona minnettarız.  Heybeliada Ruhban Okulu ile ilgili bir durum yok pakette dedim.  Daha fazlası var o ne ki dedi . Sayın Başbakanınız  ne dedi :
‘’ "Mor Gabriel, diğer adıyla Deyrulumur Manastırı Arazisi Manastır Vakfı'na iade ediliyor" diyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:
"Böylece, bir haksızlığı gideriyor, Süryani vatandaşlarımıza önemli bir haklarını teslim ediyoruz. Esasen, Cumhuriyet tarihimiz boyunca, bu konuda en büyük hassasiyeti Hükümetimiz gösterdi, hakların iadesi konusunda ciddi bir çalışma sergiledi. 2003, 2008 ve 2011 yılında yaptığımız düzenlemelerle, mağduriyetlerin giderilmesi için samimi adımlar attık ve somut neticeler elde ettik. Şu ana kadar, bu kapsamda 250’den fazla iade yaptık ve toplam tutarı yaklaşık 2,5 milyar Liralık mülkü hak sahiplerine teslim ettik. Süreç devam ediyor, incelemeler devam ediyor. Ve önümüze geldikçe bunların iadesi sağlanacak. Hiç kimseyi mağdur etmeden, hak sahiplerine haklarını teslim edeceğiz."
Tamam da bunda ne var ki ?
Gerçekten yaşlanmışsın sen Nejdet , okuduğunu bile anlamakta güçlük çekmektesin. Sayın Başbakanımız ne diyor :  ‘’ Süreç devam ediyor , incelemeler devam ediyor . Ve önümüze geldikçe bunların iadesi sağlanacak . Hiç kimseyi mağdur etmeden , hak sahiplerine haklarını teslim edeceğiz . ‘’ Diyor . Şimdi bütün Yunanistan’da Bizans’ın torunları olarak Costantinapole’e ait dededen kalma tapular aranacak , savaşarak  1453’de kaybettiğimiz toprakları  2013 ‘te demokratikleşme paketi ile geri alacağız . Sağ olsun iktidarları zamanında 2.5 milyar liralık mülkü bizlere vermedi  mi ?  Verdiğini söylüyor.  Siz Fatih Sultan Mehmet dizisini seyrederken , bizler bize ait olan Ayasofya’da Çan çalacağız.   Çalamazsanız . Çalarız hem de bal gibi baksana Sayın Başbakanınız ne diyor ? Gene ne diyor :
"Türk Ceza Kanunu’nda yapacağımız değişiklikle, dini inancın gereğinin yerine getirilmesinin engellenmesini de ceza kapsamına alıyoruz. Dini ibadet ve ayinlerin, bireysel olarak da yapılmasının engellenmesini aynı şekilde bu kapsama alıyoruz. Cebir veya tehdit kullanarak, ya da hukuka aykırı başka bir davranışla, bir kimsenin inanç, düşünce veya kanaatlerinden kaynaklanan yaşam tarzına ilişkin tercihlerine müdahale edenlere, ya da bunları değiştirmeye zorlayanlara, 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası getiriyoruz" ifadesini kullandı. ‘’
Gördün mü . Bize ait kilisede biz de Sayın Erdoğan sayesinde rahatça çanımızı çalıp ibadetimizi yapabileceğiz. Ne diyeyim hayırlara vesile olur inşallah…
Erdoğan, ilkokullardaki öğrenci andı uygulamasının kaldırılacağını aktararak, "1933 yılında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir genelge yayınlanmış, ilk ve orta dereceli okullarda 'andımız' uygulaması başlatılmıştı. Bu uygulama zaman , zaman kaldırıldı, metin değişikliğe uğradı. 12 Mart ve 12 Eylül’de, bireysel girişimler neticesinde bu uygulama devam etti. Geçen yıl, ortaokullarda bu uygulamayı kaldırmıştık. Şimdi de, ilkokullarda bu uygulamaya son veriyoruz" dedi.
Atatürk büstüne  doğru yüzlerine dönen yüzlerce Türk , İngiliz, Amerikalı çocuk , mini, mini birler, çalışkan ikiler müzik öğretmeninin eşliğinde Türk İstiklal Marşını hep bir ağızdan büyük bir ciddiyetle söylemekteler.  Ben Amerikalıyım , ben İngiliz’im bana ne Türk İstiklal marşından deyip kenarda oturmuyorlar . Brezilyalı Pele’nin küçüklüğünü temsil eden sevimli çocuk da onlarla birlikte marşa iştirak etmekte ......


Sonra iki öğrenci başlıyorlar andımızı okumaya , yine bütün öğrenciler tekrar etmekte :

Türküm doğruyum çalışkanım / İlkem; küçüklerimi korumak büyüklerimi saymak yurdumu milletimi özümden çok sevmektir. / Ülküm; yükselmek ileri gitmektir.

Ey Büyük Atatürk!
Açtığın yolda gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.

Varlığım Türk varlığına armağan olsun.

Ne mutlu Türküm diyene!

Genel Direktör  Chris Green , en önde o da tören boyunca ciddiyetle olanlara iştirak etmekte .Bu okul uluslararası ; Ankara’da İhsan Doğramacının BLİS’i  . Hem Türk , hem de yabancı öğrencilerin eğitim gördüğü bir okul ,  andımızı kaldıran çağın dışında kalmış kafaların öncelikte bu tür çağdaş okulları ara sıra ziyaret  etmeleri gerekirdi .

Sayın AKP’liler Türklüğünüzle gurur duyun , tarih boyunca bu ülkenin adı , Osmanlı İmparatorluğundan çok Avrupa’da TÜRK İMPARATORLUĞU olarak tarihe altın harflerle yazıldı . Bu Türk İmparatorluğu bünyesinde Türkler, Kürtler, Arnavutlar, Boşnaklar , Lazlar , Çerkezler , Abazalar , Araplar hep birlikte kardeşçe  yaşadılar  bu nedenle  kim ne derse desin ‘’ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ‘’ ….
‘’Turkish emperor suleiman the magnificient ‘’ Dizisini yüzlerce yabancı ülke hala hayranlıkla seyretmekte .

Saygılarımla,

 

8
0
0
Yorum Yaz